Mehter Takımı Kiralama

Osmanlı’dan bize miras kalan değerlerden bir tanesi olan mehteran kültürü, çeşitli organizasyonlar ile yaşatılmaya ve gelecek nesillere aktarılmaya devam etmektedir. İşte bunun için mehter takımı kiralama hizmeti, sünnet düğünlerinden açılış organizasyonlarına kadar pek çok özel günde tercih edilir. Biz de Mehteran Ekibi firması olarak, sizin için mehteran kültürünü organizasyonlarınızda yaşatmaya çalışıyoruz. Şimdi mehter takımı organizasyonu süreci ve mehteran kültürü ile ilgili detaylardan bahsedelim.

Mehter Nedir?

Osmanlı Devleti’nin uzun yıllar askeri gücü olan yeniçerilerin bandosu olarak bilinen mehter ya da diğer adı ile mehteran, orduyu hırslandırmak ve değerlerini onlara hatırlatmak için savaşlarda tercih edilmiştir. Farsçadan dilimize geçen mehter kelimesi, Farsçada mihter olarak kullanılmıştır. En büyük ya da daha büyük gibi anlamlara gelen mihter kelimesi, dilimize mehter olarak geçmiştir. Ayrıca mehteran da mehter kelimesinin çoğuludur. Bu kültür ilk Türk devletlerinde de benzerleri ile kullanılmış olduğu için genel anlamda bir Türk geleneği olarak bilinir. Günümüzde de mehteran ekipleri çeşitleri organizasyonlarda yer alarak, kültürümüzün yaşatılmasına yardımcı olmaktadırlar.

Mehteran Ekibi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pek çok türden çalgı ve farklı görevlerdeki kişilerden oluşan mehteran, geleneksel marşlar ile folklorik bir yürüyüş gerçekleştirmekte ve bu günümüzde hali hazırda ilgi çekmektedir. İşte bunun için açılışlar, sünnet organizasyonları, etkinlikler ve festivaller gibi pek çok alanda mehter takımı organizasyonu tercih edilir. Peki, bu kültür hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

 • Organizasyon ya da etkinliğin büyüklüğüne göre farklı sayılarda mehter takımı kurulabilir. Bu sayı 8 olabileceği gibi 80 kişiye de çıkabilir.
 • Mehter takımında; zilzenler, nakkareler, boruzenler, zurnazenler, davulzenler, kösyer ve en başta da mehterbaşı yer almaktadır. Burada bir ekip uyumu söz konusu olduğu için herkesin belli başlı görevleri bulunur.
 • Çeşitli türdeki çalgıların bir araya gelmesi ile harika bir müzik şöleni ortaya çıkar. Bunu sağlayan çalgılar ise; kös, zurna, zil, davul, nakkare, trompet, zırh ve çevgen olarak bilinir. Kişi sayısına göre kullanılan çalgıların sayısı da doğru orantılı olarak artacaktır.
 • Hemen her türlü organizasyonda tercih edilebildiği için günümüzde kimliğini bozulmadan korumuştur. Organizasyonlarda ilgi çektiği için sıklıkla tercih edilmektedir.

Kültürümüzün devam etmesi açısından mehteran ekibinin rolü çok önemlidir. İşte bunu devam ettirmek için Mehteran Ekibi olarak üst düzey hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Mehter takımı kiralama da hizmetlerimiz arasında önemli bir role sahip.

Mehter Takımı Kiralama Hizmeti

Dünyada farklı medeniyetlerin mehter kültürüne benzeyen kültürleri olsa da dünyanın en eski bandosu, Yeniçeri Askeri Bandosu olan mehterandır. Askerlerin savaşırken hırslarını arttıran, onların devleti uğruna gözlerine kırpmadan savaşmalarına yardımcı olan ve şevklendiren mehter takımı, o dönem çok önemli bir yere sahip olmuştur. Günümüzde her ne kadar bu amaç için kullanılmasa da bu kültürün yaşatılması için farklı organizasyonlarda insanlara eğlenceli bir ortam oluşturmaya fayda sağlamaktadır. Biz de Mehteran Ekibi olarak size bu süreçte üst düzey hizmetler sunuyor, mehteran ekibi kiralama hizmetimizden yararlanmanızı sağlıyoruz. Peki, hizmetimizin detayları nelerdir?

 • Hizmetimiz İstanbul genelinde ve çevre illerde sürdürülmektedir.
 • Hemen her organizasyonda tercih edilebilir ve organizasyonun değerini bir anda arttırma özelliğine sahiptir.
 • Kişi sayısı farklılaşabilir. Bu durum sizin talebiniz ve organizasyonun büyüklüğü ile alakalı bir durumdur.
 • Çalgılar da sizin tercihinize göre seçilebilir.
 • Mehteran ekibimizin çalacağı marşların tercihini de siz yapabilirsiniz. Dilerseniz en popülerler arasından bir dizi marş seçeneğini sizin için bir araya getirebiliriz.
 • Mehter takımı kiralama hizmetimizin yanı sıra farklı hizmetlerimiz de bulunmakta ve buna ek olarak onlar arasında tercih yapabilmektesiniz.

Sünnet düğünü organizasyonu, açılış organizasyonu ve daha pek çok organizasyon ya da etkinlik için bizi tercih edebilirsiniz. Dolunay Organizasyon markasına bağlı olan Mehteran Ekibi, bu süreçte en iyi hizmeti alacağınızı garanti etmektedir.

İstanbul Mehter Takımı Kiralama

Firmamız hizmetlerini Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası merkezli olarak sürdürse de çevre illere hizmetlerimiz ulaştırılmaktadır. Bu nedenle bizi tercih ederek, herhangi bir konum sıkıntısı olmadan hizmet alabilirsiniz. Ayrıca çok tecrübeli bir firma olmanın ötesinde mehteran ekibimiz de birbiri ile uzun yıllardır çalıştığından, alacağınız hizmetin kalitesi daha yüksek olacaktır. Peki, neden Mehteran Ekibi olarak bizden hizmet almalısınız?

 • Sizin için uzman çalışanlarımız ile profesyonel bir süreç yönetimi hazırlıyoruz.
 • Mehteran ekibi kiralama hizmetimiz ile sizin için uyumlu bir hizmet oluşturuyoruz.
 • İstanbul’un yanında çevre il ile ilçelerde de hizmetlerimizi eksiksiz şekilde gerçekleştiriyoruz.
 • Dilediğiniz sayıda mehteran ekibi oluşturuyoruz.
 • Çalgıların sayısını geniş tutup, sizin talep ettiğiniz çalgılar ile marşları icra ediyoruz.
 • Mehter takımı organizasyonu boyunca çalınacak marşlara siz karar verebiliyorsunuz.
 • Hizmetlerimizin fiyatını daima uygun stratejiler üzerinden belirliyoruz.

Yukarıda da görüldüğü üzere, İstanbul’un ve çevre illerin en profesyonel mehteran ekibi olarak, yıllardır üst düzey hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu nedenle bizi gönül rahatlığı ile tercih edebilir ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Mehteran Ekibi Kiralama Hizmeti Hangi Organizasyonlarda Sunulur?

Çeşitli özel günlerde, kutlamalarda ve daha pek çok etkinlikte gerçekleştirilebilme potansiyeline sahip olan mehter takımı organizasyonu, bu özelliği ile son dönemde sıklıkla talep ediliyor. Peki, bu organizasyon hangi etkinliklerde gerçekleştirilebilir?

 • Sünnet Düğünü Organizasyonu
 • İslami Düğün/Düğün Organizasyonu
 • Açılış Organizasyonu
 • Festivaller
 • Doğum Günü Kutlamaları
 • Okul Şenlikleri
 • Devlet Organizasyonları ve
 • Diğer Etkinlikler

Özel günleriniz, düğünleriniz ya da işletmenizin açılışı gibi pek çok özel anda mehter takımı kiralama hizmeti sizin için son derece önemli bir fırsat. Bu nedenle Mehteran Ekibi firmamız ile iletişime geçerek tüm süreci eksiksiz şekilde öğrenme ve hizmet alma şansına sahipsiniz.

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

Uzun süredir organizasyon hizmetleri sunan ve sunduğu hizmetler ile memnuniyet oluşturan Dolunay Organizasyon firmamızın bir markası olan Mehteran Ekibi, size mehter takımı organizasyonları düzenlemektedir. Bunu gerçekleştirirken tamamen profesyonelliği ön planda tuttuğumuz için hem kaliteden faydalanmış oluyor hem de uygun fiyat avantajı elde edebiliyorsunuz. Peki, mehteran ekibi kiralama fiyatları ne kadar? Nelere göre belirleniyor?

 • Mehteran ekibindeki kişi sayısı,
 • Kullanılan çalgıların sayısı ve çeşitleri,
 • Organizasyonun gerçekleştirileceği il,
 • Hizmet süresi ve
 • Ek talepler dikkate alınarak, mehter takımı kiralama fiyatları

Mehteran Ekibi firmamız, size ayrıcalıklı hizmeti en deneyimli mehter takımı ile sunmakta, bunu üst düzey şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sebeple siz de mehter takımı kiralama hizmetimizden yararlanabilir, buna ek hizmetlerimizi de inceleyebilirsiniz. Firmamız bu konuda size müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat garantisi vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çünkü bu alanda birbirini tanıyan, uzun süredir birlikte hizmet sunan çalışanlar ile hareket etmekteyiz. Bizi tercih ederek, en eğlenceli mehteran organizasyonunu elde edebilirsiniz.

Tabii ki. İstanbul’un yanında çevre il ve ilçelerde de mehteran ekibi kiralama hizmetlerimizi eksiksiz şekilde gerçekleştirmekteyiz. Yakın illerde iseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetimizdeki kişi sayısı 80’e kadar çıkabilmektedir. En az 8 kişilik ekip olmak kaydıyla bizden hizmet alabilirsiniz. Ayrıca çalgıların tercihini yapabilir, onların sayısını da belirleyebilirsiniz.

Fotograf – Galeri

Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir