Mehter Takımı Organizasyonu

Etnografya müzelerinde gördüğümüz eskiden kullanışmış eşyaları ziyaret etmek, kültürün ne kadar geliştiğini ve birbirini tamamladığını görmek açısından son derece önemlidir. İşte bunu görmenin bir başka yolu da hiç kuşkusuz ki kültürel değerleri devam ettirmek. Mehter takımı olarak bilinen ve Osmanlı’dan bize miras kalan bu nadide gelenek, savaşlarda askerlerin aşk ile çarpışmalarını sağlamak için kullanılıyordu. Günümüzde bu amaç için kullanılmasa da pek çok özel anda yanı başımızda mehteran ekipleri var. Biz de Mehteran Ekibi firması olarak, mehter takımı organizasyonu hizmetini sizin için en özel şekilde sunuyor, özel günlerinizde yanınızda yer almaya devam ediyoruz.

Mehter Neden Önemlidir?

Osmanlı’nın 3 kıtaya hükmetmesi ve İslam’ı 3 kıtaya yayması, pek çok faktör bir araya gelerek sağlanmıştır. Mehter takımları da bu süreçte çok büyük bir öneme sahip olmuştur. Çünkü askerler canlarını ortaya koyup bir fetihten diğerine koşarken, arkalarında önemli bir güç de mehteran olarak kalmıştır. Yeniçeri Askeri Bandosu olarak bilinen mehteran, bu özelliği ile tarihin her döneminde adından sıkça söz ettirdi. Günümüzde ise bir Türk geleneği olarak önemli günlerde varlıklarını sürdürüyor. Bunu sağlayan firmaların başında da Dolunay Organizasyon markası olarak biz geliyoruz. Peki, neden mehteran önemlidir?

 • Kültürün devamlılığını sağlamak,
 • Ecdadımızı yad etmek,
 • Tarih bilincimizi kuvvetlendirmek,
 • Organizasyonlara farklı ve eğlenceli bir hava katmak,
 • İnsanların eğlenmelerine yardımcı olmak için pek çok sebeple mehteran ön plandadır.

Mehteran ekipleri günümüzde hemen her organizasyonda karşımızda. Tabii ki bu konuda en iyi hizmeti veren firmayı tercih etmek son derece önemli. Çünkü bir takım işi olarak bilinen mehter takımı, uyumlu şekilde marşları seslendirmek zorundadır. Bunu sağlayan firmaların başında da Mehteran Ekibi olarak biz geliyoruz.

Mehter Takımı Organizasyonu Hizmeti

Deneyimli bir firma olarak öne çıkan Mehteran Ekibi, uzun süredir mehter takımı organizasyonu hizmeti sunmakta, bunu birbirinden tecrübeli çalışanlar ile gerçekleştirmektedir. Peki, hizmetimizin öne çıkan detayları nelerdir?

 • Hizmetlerimizde kişi sayısı 80’e kadar çıkabilir. En az 8 olsa da bu rakamı siz belirleyebilirsiniz.
 • Mehter takımında yer alan tüm çalgıları kullanıyoruz. Bu çalgıların tercihini siz de yapabiliyorsunuz.
 • Marşlarımız en popülerlerden seçilmekte ve kulağa hoş gelen ezgiler seslendirilmektedir. Tabii ki marş seçiminde de sizin düşünceniz son derece önemli.
 • Hizmet merkezimiz İstanbul olsa da çevre illerde yer alıyorsanız, yine bizden hizmet alabilirsiniz.
 • Birbiri ile uzun süredir çalışan ve yüzlerce organizasyona imza atan mehter takımımız, sizin organizasyonunuzda da yer alacaktır. Bu şekilde uyumlu bir organizasyon gerçekleşmiş olacaktır.

Siz de organizasyonun kültürel değerini arttırmak isterseniz, o halde hemen bizimle iletişime geçerek detayları öğrenebilirsiniz. Firmamız bu konuda her türlü avantajı sağladığı gibi fiyat avantajında da ön planda yer alacaktır.

İstanbul Mehter Organizasyonu

Pos bıyıkları, geleneksel kıyafetleri, ilginç yürüyüş tarzları ve eşsiz marşları ile sizde hayranlık uyandıracak mehteran organizasyonumuz, organizasyonların baş köşesinde yer almaya devam ediyor. Bu hizmeti İstanbul merkezli sürdüren Mehteran Ekibi firmamızdan alabileceğiniz gibi firmamız size tüm süreci detayları ile anlatacaktır. Ayrıca İstanbul’un çevre il ya da ilçelerinde yaşıyorsanız, yine bizden hizmet alabilirsiniz. Sünnet Organizasyonu, İslami Düğün ya da Standart Düğün Organizasyonu, Açılış Organizasyonu, Festivaller, Etkinlikler ve daha pek çok organizasyonda, mehteran ekibimiz yanınızda yer alabilir. İstanbul mehteran organizasyonu hizmetimizin kişi sayısı, çalgıları ve daha fazla detayı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Açılışlar İçin Mehter Takımı Organizasyonu

Dükkan, mağaza, ofis, market, kuaför, eczane ya da daha pek çok açılış için organizasyon düzenlenebilir. Süslemeler, eğlenceli anlar ve pek çoğu bu tip organizasyonlarda yer alır. Mehter takımları da açılış organizasyonları için son derece önemli hizmetlerden bir tanesi. Çünkü bu şekilde açılışın daha tesirli olması sağlanıyor, insanların ilgisi çekiliyor ve akıllarda kalıcı bir organizasyon ortaya çıkarılıyor.

Sünnet Düğünleri İçin Mehter Takımı Organizasyonu

Son dönemin en popüler organizasyonlarından bir tanesi olan sünnet düğünleri, birbirinden özel anlara sahne oluyor. Bu özel anlardan bir tanesi de mehteran ekipleri ile mümkün. Bu şekilde organizasyonda yer alan konuklar ve çocuklar için eğlenceli bir ortam oluşturuluyor. Çocukların eğlenmesine odaklı şekilde düzenlenen bir organizasyon olduğundan, mehteran ekipleri bu amacı gerçekleştirmede son derece önemli bir konumda yer alıyor. Çünkü böylece hem konukların memnuniyetini sağlamak hem de akıllarda kalıcı bir organizasyonu oluşturmak mümkün.

Mehter Takımı Organizasyonu Fiyatları

20 yıldan fazla süredir organizasyonlar düzenleyen Dolunay Organizasyon’un bir alt markası olan Mehteran Ekibi, Dolunay Organizasyon kalitesini daima göstermeye devam etmektedir. Bu nedenle hizmetlerimiz tamamen müşteri memnuniyeti odaklı, kültürel değerleri ön plana çıkarıcı niteliktedir. Fiyatlarımız da uygun fiyat stratejisine göre belirlenerek, sizi memnun edecek derecededir. Peki, mehter organizasyonu fiyatları neye göre belirlenir?

 • Kişi sayısı,
 • Çalgılar,
 • Kıyafetler,
 • Marşlar,
 • Organizasyon türü,
 • Organizasyonun konumu ve
 • Ek talepler göz önünde bulundurularak İstanbul mehter takımı organizasyonu fiyatları

Birbiri ile uyumlu hareket etme kabiliyetine sahip mehteran ekibimiz, İstanbul ve çevresinin en değerli mehter takımı konumundadır. Siz de sıklıkla tercih edilen hizmetimizden yararlanmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mehteran Ekibi olarak bu süreçte profesyonel bir yönetimi ortaya çıkarıyoruz. Size herhangi bir iş kalmadan, tüm detayları bizzat gerçekleştiriyoruz. O halde siz de akıllarda yer edecek bir mehter takımı organizasyonu için hemen bizimle iletişime geçebilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çünkü uzun yıllardır bu hizmeti sunuyor, birbiri ile uyumlu bir ekip ile hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca süreçle ilgili sizin herhangi bir sorumluluğa katlanmanıza gerek kalmıyor.

Mehteran ekibinin sayısı 8 ile 80 kişi arasında değişmektedir. Bu rakam sizin tercihiniz ve organizasyonun yapısına göre farklılaşabilir.

Ney, Zurna, Çevgen, Nakkare, Zil, Davul ve Trompet gibi pek çok çalgı, mehter takımı organizasyonlarımızda kullanılmaktadır. Ayrıca sizin isteğinize göre marşlar seçilmekte, bu şekilde eşsiz bir organizasyon ortamı oluşturulmaktadır.

Fotograf – Galeri

Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir